Zapraszamy - Wiersze z szuflady 2023 - zgłoszenia do 8 grudnia!

Plakat z zaproszeniem na konkurs Wiersze z szuflady.jpg

Szkoła Podstawowa nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku zaprasza do udziału
W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE LITERACKIM „WIERSZE Z SZUFLADY”
pod honorowym patronatem:
Marszałka Województwa Podlaskiego, Prezydenta Miasta Białegostoku,
Rektora Uniwersytetu w Białymstoku, Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego,
Fundacji Sąsiedzi, Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich – Oddział Białystok;
patronat i opieka medialna:
Polskie Radio Białystok

Zapraszamy uczniów klas II -VIII szkół podstawowych województwa podlaskiego do napisania samodzielnie wiersza (białego lub rymowanego) na dowolny temat.

Praca twórcza musi być napisana własnoręcznie. Może być ozdobiona rysunkiem.
Termin dostarczenia wierszy upływa 8 grudnia 2023 r.  (Każdy uczestnik może nadesłać jedną pracę).
Prace należy wysyłać jedynie drogą elektroniczną na adres mailowy sp43wierszezszuflady@gmail.com.

Do każdej pracy powinien być dołączony wypełniony formularz stanowiący załącznik do regulaminu dostępnego poniżej (do pobrania).

W regulaminie opisano sposób przygotowania maila, który będzie kwalifikował pracę do konkursu.

Każdy uczestnik może nadesłać jedną pracę

Jury (w składzie: Zofia Olek-Redlarska, Katarzyna Janowicz-Timofiejew, Krystyna Gudel i Regina Kantarska-Koper - poetki, Grażyna Knap - bibliotekarka Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, Anna Kowalewska - specjalistka do spraw Public Relations) będzie oceniało prace w trzech kategoriach:
klasy II - IV, klasy V - VI, klasy VII - VIII, a w ocenie weźmie pod uwagę:
treść i formę (oryginalność, kreatywność), samodzielność, estetykę zapisu i wykonania pracy.

Osoby odpowiedzialne za organizację konkursu:
Dorota Jabłońska, Małgorzata Sakowicz - tel. 789-429-782,