Wystawa ,,Czytam książki z biblioteki szkolnej - klasy IV - VI”

Dzieci z 3d oglądają wystawę (2).jpg

Od 8 do 12 maja obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, podczas ktorego na młodszych i starszych czytelników czekało mnóstwo atrakcji.

Przede wszystkim w tym terminie odbyło się szkolne podsumowanie projektu ,,Czytam książki z biblioteki szkolnej” (klasy IV - VI) realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
Każda z klas IV - VIII od stycznia do kwietnia 2023 r. realizowała własny klasowy projekt. Klasa VII przedstawiła efekty swojej pracy już 1 marca, uczniowie z klas ósmych dzielili się wynikami swoich działań na padlecie. Natomiast w klasach IV - VI uczniowie wspólnie wybierali prace, które miały wziąć udział w szkolnym podsumowaniu projektu. Dzięki temu już pod koniec kwietnia do szkolnej biblioteki trafiło mnóstwo wspaniałych prac reklamujących książki zakupione w dużej mierze dzięki NPRCz 2.0.

Na wystawie przygotowanej przez uczniów z aktywu bibliotecznego zaprezentowano więc karty lektur (klasy czwarte), ,,książki w pudełku” (klasy piąte), lapbooki (klasy szóste). Wystawę podczas Tygodnia Bibliotek mogli oglądać wszyscy zainteresowani. ,,Zwiedzanie zorganizowane” miały dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I - III pod opieką wychowawczyń. To właśnie uczniowie klas I - III swoimi głosami wybrali prace, które zostaną nagrodzone podczas uroczystości podsumowującej wszystkie konkursy realizowane w tym roku w ramach NPRCz 2.0.

Szkolna biblioteka serdecznie dziękuje wszystkim uczniom klas IV - VIII biorącym udział w projekcie oraz nauczycielom języka polskiego i wychowawcom, którzy czuwali nad realizacją klasowych projektów.

Zapraszamy do fotorelacji z wystawy i obejrzenia wspaniałych prac wykonanych przez uczniów klas IV - VI.