Wśród olimpijskich bogów - powtórka przed sprawdzianem

21 i 22 listopada uczniowie klas V c i V d uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii pod tytułem ,,W świecie bogów i mitow grckich".
Dzieci przed lekcją w domu zaprojektowały i wykonały stroje bogów olimpijskich, pilnie zwracając uwagę, by zawierały one rozpoznawalne atrybuty każdego bóstwa. ,,Bogowie" pokrzepieni ,,ambrozją" (w mitologii napojem dającym nieśmiertelność, w naszej szkole - sokiem z pomarańczy i marchwi) w barwnym korowodzie zeszli z Olimpu (sala 213) aż do Hadesu (szatnia). Odwiedzili po drodze kolegów z różnych klas, zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy.
Korowód nawiązywał do tradycji dionizyjskich, z których w starożytnej Grecji narodził się teatr antyczny. Rolę Dionizosa odegrała pani Mira Kalina - nauczycielka historii.
Mamy nadzieję, że po takim powtórzeniu, z klasówki będą same piątki i szóstki!