Warsztaty z pisarką - Agnieszka Suchowierska w grupie przedszkolnej Sówki

7 zdjęcie grupowe - dzieci z grupy Sówki i młodzież z aktywu bibliotecznego z panią Agnieszką Suchowierską.jpg

27 maja gościła w naszej szkole pani Agnieszka Suchowierska. W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 zaprosiliśmy pisarkę na spotkanie autorskie do grupy przedszkolnej Sówki.

Spotkanie poświęcone było głównie książce ,,Mat i świat” uznanej przez Polską Sekcję IBBY za Książkę Roku 2015 i wyróżnioną w konkursie o Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego 2016 r.

Autorka opowiedziała swoim młodym czytelnikom (przedszkolakom i dzieciom z aktywu bibliotecznego) o procesie powstawania papierowej książki, pracy pisarza, ilustratora i tłumacza. Dzieci mogły obejrzeć propozycje różnych ilustracji zaproponowane przez Tomasza Kaczkowskiego, zanim kolegium redakcyjne wybrało ,,tego Mata”, którego tak dobrze znamy z okładki. Przedszkolaki mogły porównać polskie i niemieckie wydanie książki i popisać się niezwykłą spostrzegawczością w grze ,,znajdź pięć różnic”.

Potem tradycyjnie przyszedł czas na autografy, dedykacje i wspólne zdjęcia… ale był to dopiero początek kolejnych atrakcji. Pisarka przeszła z czytelni do sali grupy Sówki, gdzie rozpoczęły się warsztaty z… tworzenia misiowych maskotek. Przedszkolaki przy pomocy Magdy, Marty, Zuzi, Marka i Michała z aktywu bibliotecznego, nauczycielek bibliotekarek i swoich pań stworzyły własne misiaki-słodziaki. Po ostatnim wspólnym zdjęciu przyszedł czas na rozstanie i pożegnanie, na szczęście na pamiątkę zostały misie i książki pani Agnieszki Suchowierskiej w szkolnej bibliotece.

Zapraszamy do wypożyczania, czekają na Was: ,,Mat i świat”, ,,Ada Judytka i zaginiony tałes”, ,,Milenka” i ,,Miasto ze złotym sercem”.