Uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego ,,Czytanie jest THE BEST"

1 Plansza Czytanie jest the best.JPG

31 maja 2022 r. w Centrum Edukacji Nauczycieli na ulicy Złotej  odbyła się uroczysta gala rozdania nagród Wojewódzkiego Konkurs Plastycznego ,,Czytanie jest the best". Konkurs corocznie towarzyszy kwietniowym Międzynarodowym Targom Książki w Białymstoku, jego organizatorami są: Fundacja ,,Sąsiedzi”, białostocki oddział Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich i Szkoła Podstawowa nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku.
   Konkurs adresowany jest do uczniów wszystkich typów szkół. Polega na wykonaniu ilustracji do książki ulubionego autora lub plakatu promującego czytanie, Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku i (lub) Festiwal ,,Na pograniczu kultur”. Corocznie prace oceniają pracownicy Galerii Sleńdzińskich (w tym roku panie Katarzyna Hryszko i Milena Wysocka).
  W 2022 r. na konkurs wpłynęły  243 prace z 70 szkół z terenu całego województwa podlaskiego. Jury nagrodziło i wyróżniło około 40 osób.
  Tegoroczna gala była częścią imprezy inaugurującej wojewódzką akcję Rozczytane Podlaskie, podczas której najważniejsi przedstawiciele władz województwa, miasta i różnych instytucji czytali dzieciom. Laureaci mieli więc niepowtarzalną okazję spotkać się z najważniejszymi osobami naszego regionu, które specjalnie dla nich czytały książki...
  Nagrody i wyróżnienia wręcząli laureatom: prezes Fundacji Sąsiedzi Andrzej Kalinowski, Olga Topolewska z Białostockiego Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich i Elżbieta Danieluk - nauczyciel bibliotekarz SP nr 43 w Białymstoku.
  Nagrodzone prace można obejrzeć w galerii ,,Na Złotej", potem będą eksponowane kolejno: w Szkole Podstawowej nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku oraz filiach 7 i 8 Książnicy Podlaskiej w Białymstoku. Prace wyróżnione pokazuje prezentacja komputerowa.
  W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za udział w konkursie, a laureatom dziękujemy za przyjęcie zaproszenia na galę podsumowującą konkursowe zmagania.
  Zapraszamy za rok.

Koordynatorki – nauczycielki bibliotekarki SP nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku: Dorota Jabłońska i Elżbieta Danieluk.

Zapraszamy do zapoznania się z protokołem konkursu i prezentacją prac laureatów.