Tydzień Kreatywności i Międzynarodowy Dzień Kropki

Przedszkolaki podczas Dnia Kropki.jpg

W ramach Tygodnia Kreatywności związanego z obchodami Międzynarodowego Dnia Kropki (15 września) dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I - III mieli mnóstwo pracy, zabawy i radości.

Dzieci z grupy przedszkolnej Krasnoludki wysłuchały historyjki o małej Vashti, wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem plasteliny, uczestniczyły w zabawach, a na koniec dnia otrzymały dyplomy za aktywny udział w zajęciach.
Pierwszaki z klasy I a pracowały z wykorzystaniem nowych technologii, tworząc wirtualne kropki, a potem w realu
samodzielnie przygotowali kanapki i owocowe szaszłyki na drugie śniadanie.
Klasa 1 c rozpoczęła naukę krytycznego myślenia. Dzieci wykorzystały dwie rutyny: "Widzę - Myślę - Zastanawiam się" i "Pomyśl - Znajdź parę - Podziel się ".
W II b budowano projekty akwariów, natomiast w II c przygotowano ciekawe prace plastyczne za pomocą malutkich kropeczek.
W klasie III b dzieci określały swoje talenty tworząc „Drzewo talentów” .
A w III d uczniowie tropili kropkę z rutyną : "Pomyśl- Znajdź parę- Podziel się" i stwierdzili, że kropka jest bardzo ważna w naszym życiu z wykorzystaniem rutyny "5 razy dlaczego?". W podsumowaniu zajęć zastosowali "Drabinę metapoznania".

Chociaż Tydzień Kreatywności za nami, to pomysły i odkryte talenty zostaną z nami na przyszłość!