Tydzień Edukacji Globalnej - webinaria

Grupa uczniów w trakcie zajęć(5).jpg

Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej od kilku lat organizuje festiwal internetowy „Świat w szkole, szkoła w klasie”.

Jednym z punktów w programie tegorocznego festiwalu były webinaria, w których wzięli udział uczniowie klas ósmych.

15 listopada 2022 r. w czytelni odbyły się transmisje internetowe.

8a wzięła udział w spotkaniu na temat - „Środowisko przyrodnicze globalnie”. Webinarium mówiło o powiązaniach między naszymi codziennymi, indywidualnymi wyborami, a środowiskiem przyrodniczym. Temat przedstawiono na przykładzie zagrożeń populacji niektórych gatunków ryb, ptaków i roślin.

8b posłuchała opowieści 19-letniej autorki portalu internetowego „Druha we mnie masz”, który zaczął swoją działalność kilka dni po wybuchu wojny na Ukrainie, a jego celem była pomoc uchodźcom i uchodźczyniom. Webinarium nosiło tytuł „Aktywizm na rzecz migrantów i migrantek”. Młodość, zapał i kreatywność młodej prowadzącej były inspirujące dla uczniów.

8d uczestniczyła w webinarium pod tytułem „Mroczny sekret internetu”.  Prowadząca próbowała przedstawić niektóre mechanizmy, jakie działają w świecie internetowym, co z pewnością pozwoli uczniom bezpieczniej poruszać się w przestrzeni wirtualnej.

Wszystkim prowadzącym udało się trafić do uczniów z przekazem, że świadomość i krytyczne myślenie we współczesnym świecie to niezbędne umiejętności.