Tydzień Edukacji Globalnej - warsztat na temat fake newsów

Spotkanie z p. Dominikiem Sołowiejem - prowadzący.jpg

10 listopada gościliśmy w szkolnej czytelni pana Dominika Sołowiejahistoryka literatury, dziennikarza, publicystę, informatyka, specjalistę ds. marketingu i public relations, pracownika Działu Edukacji Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, wykładowcę Wschodnioeuropejskiej Akademii Nauk Stosowanych w Białymstoku na kierunku "Marketing cyfrowy", właściciela Agencji Reklamowej Studio DS Info.

Gość przybliżył uczniom klasy VIII A temat fake newsów i dezinformacji. Podał narzędzia, jakimi mogą się posługiwać, by odróżnić informację prawdziwą od fałszywej. Zaprezentował przykłady dostępnych w sieci internetowej fake newsów i sposoby ich weryfikacji. Pokazał, jak fałszywe informacje wpływają na kształtowanie obrazu świata w oczach odbiorcy i kształtowanie jego światopoglądu. Przedstawiony temat cieszył się zainteresowaniem naszych uczniów. Ania Szymańska i Patrycja Król z kl. VIII w imieniu uczniów podziękowały gościowi za ciekawy wykład.

Spotkanie pt. „Jak rozpoznać fake newsa? Warsztat poświęcony dezinformacji” zorganizowały w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej panie Justyna Mojsewicz i Dorota Jabłońska.