TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ w klasach trzecich - teatrzyk kamishibai ,,Trzeba będzie"

Dzieci z materiaéami dotycz¦ůcymi edukacji globalnej i z teatrzykiem kamishibai zdj¦Öcie grupowe.jpg

Z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej dziewczyny z Klubu ,,Poczytaj mi przyjacielu”Emilka i Kinga z VII b gościły w klasach trzecich naszej szkoły z książką teatrzyku kamishibai ,,Trzeba będzie" autorstwa Thierrego Lenaina i Oliviera Talleca.
Narrator i bohater (niech tajemnicą pozostanie, kim jest...), wie, że świat boryka się z wieloma problemami. Wie, że aby wszyscy w pełni mogli się nim cieszyć, należałoby, np. zaniechać wojen, położyć kres głodowi i nędzy, nauczyć się dzielić i mówić bliskim ,,kocham cię"...
Wysłuchanie tej przepięknej, wspaniale ilustrowanej baśni nakłoniło trzecioklasistów do dzielenia się wspaniałymi pomysłami na to, jak każdy z nas codziennie może przyczyniać się do tej pozytywnej zmiany. Pięknie wybrzmiało hasło, że działając lokalnie, powoli, ale skutecznie zmieniamy sytuację globalną.
Dzieci mówiły o drobnych gestach i działaniach, które na co dzień pomagają naszej planecie i żyjącym na niej ludziom. Opowiadały, jak segregują śmieci, zakręcają wodę podczas mycia zębów, wyłączają ładowarki z kontaktów, przynoszą  podarki na zbiórki charytatywne i... z troską odnoszą się do koleżanek i kolegów, kiedy tamci są smutni.
Po tym dniu, każdy z nas poszedł do domu z jeszcze głębszym przekonaniem, że każdy z nas może ZAWSZE zrobić coś dobrego dla wspólnego dobra. Zgodnie z hasłem tegorocznego TEG-u - ,,Działajmy razem. To nasz wspólny świat!".