TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ w klasach piątych - ,,Dzieci świata"

Dzieci z piątych klas trzymają książki omawiane na lekcji Dzieci świata i plakat TEGu.jpg

W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej dzieci z klas piątych wzięły udział w lekcji bibliotecznej ,,Dzieci świata". Uczniowie mogli obejrzeć prezentację zatytułowaną ,,W szkołach świata", udostępnioną nam przez autorkę książki ,,Mat i świat" Agnieszkę Suchowierską. Nastolatkowie komentowali warunki życia i nauki swoich rówieśników z różnych części naszego globu. Starali się odpowiedzieć na pytanie, co powoduje, że niektóre dzieci muszą uciekać ze swoich domów i szukać lepszego miejsca do życia. Uczniowie poznali niezwykle młodych bohaterów walczących o prawa dziecka - Malalę Yousafzai i Iqbala Masiha.
Na koniec uczestnicy zajęć zostali zaproszeni do wypożyczania ze szkolnej biblioteki książek i komiksów dotyczących omawianego na lekcji tematu.

Nauczyciele bibliotekarze szczególnie polecają do wypożyczenia opowieści z serii ,,Wojny dorosłych, historie dzieci", komiksy wydawane przez Fundację Obywatelską Perspektywa oraz książeczkę Marty Gzyry ,,Dzieciństwo w różnych krajach". W czytelni warto pooglądać picturebooka ,,Wszyscy się liczą" autorstwa Kristin Roskifte.

Szczególną uwagę zwrócono na biblioteczny kącik z książkami poświęconymi krajom, do których wyjeżdżają nauczyciele naszej szkoły w ramach realizacji projektu PO WER ,,Zgodnie współpracując, nauczymy się więcej".

Zapraszamy do biblioteki, nie tylko piątoklasistów!!!!