Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły

W mijającym roku szkolnym w naszej szkole odbywały się zajęcia szachowe, w których w większości uczestniczyli uczniowie klas I - III, ale również kilkoro uczniów z klasy V.
   Zajęcia prowadził pan Mirosław Popławski - trener szachowy i instruktor z Ośrodka Szkoleniowo - Badawczego Protinus.
   20 czerwca 2022 r. odbył się I Turniej o Puchar Dyrektora SP 43 im. Simony Kossak w Białymstoku.
   Turniej zorganizowany został zgodnie z zasadami rozgrywek szachowych przy udziale profesjonalnego sędziego szachowego pana Łukasza Stasienko.
   W turnieju wzięło udział 16. uczestników. Wszyscy są wygrani, bo liczy się zdrowa rywalizacja i umiejętności nabyte na zajęciach szachowych, natomiast miejsca nagrodzone zajęli:

I miejsce
, puchar i nagrodę rzeczową zdobył Radosław Łukawski z klasy 1 c .
Radek ma na swoim koncie inne poważne sukcesy szachowe: posiada III kategorię szachową, zdobył 2. miejsce w Turnieju Szachowym o Puchar Prezydenta Miasta Białegostoku.Ponadto przez cały rok szkolny reprezentował szkołę na XXVII edycji Szachowej Białostockiej Ligi Szkolnej. W klasyfikacji generalnej do lat 8 zajął 8 miejsce, zapewniając sobie udział w Turnieju Mistrzów, w którym zajął miejsce 6.

II miejsce, medal i nagrodę rzeczową zdobył Antoni Magdziuk z klasy III d.

III miejsce, medal i nagrody rzeczowe zdobył Filip Lewicki z klasy V.

Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na zakończenie roku szkolnego.
   Sponsorami nagród byli: Szkoła Podstawowa nr 43 im. Simony Kossak, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku, Ewelina Żendzian Tor Crazy Cart