TEG na lekcjach angielskiego

TEG - prace wykonane na lekcjach języka angielskiego (2).jpg

W Tygodniu Edukacji Globalnej na lekcjach języka angielskiego uczniowie rozmawiali o problemach dzisiejszego świata, pamiętając o haśle tegorocznego TEG - ,,Pokój dla planety. Planeta pokoju”

Dzieci z klas czwartych i piątych grali w gry interaktywne: kahoot o PAH, bamboozle o problemach globalnych.

Uczniowie z klas VI c i VI d – wykonywali pracę projektowa pt. ,,Charity" – oglądali film, wykonywali zadania związane z jego tematyką, wypowiadali się na temat bezinteresownego pomagania potrzebującym.

Młodzież z VII a i VII b wysłuchała piosenki Michaela Jacksona "Earth Song", obejrzała film o działaniach Polskiej Akcji Humanitarnej w Syrii i wykonywała lapbooki i plakaty dotyczące PAH. Klasa VII a oprócz tego uważnie słuchała utworu Jacksona, tłumaczyła i analizowała jego tekst, a niektórzy podejmowali próby zaśpiewania tej trudnej piosenki.

Uczniowie zostali zachęceni i zaangażowani do działań prze panie Danutę Danilewicz i Annę Karczewską.