TEG na godzinach wychowawczych

TEG VII b - godzina wychowawcza z panią Małgorzatą Stempniewską - SOS dla Zemi (a).jpg

Uczniowie klas siódmych i ósmej podczas
Tygodnia Edukacji Globalnej na godzinach wychowawczych poruszali wybrane tematy edukacji globalnej, której celem jest poznanie złożoności świata oraz nauka radzenia sobie z wyzwaniami wynikającymi z globalnych powiązań. W 2023 hasło TEG brzmi: ,,Pokój dla planety. Planeta pokoju”.

Podkreślano między innymi fakt, że zmiany klimatu mają znaczący, negatywny wpływ na globalny pokój i bezpieczeństwo. Związek między zmianami klimatu a pokojem jest zwykle rozpatrywany w kontekście gwałtownych konfliktów, migracji i wojen, które są skutkiem kryzysów środowiskowych i klimatycznych.

W różnych klasach różnie podchodzono do tego zagadnienia.

Uczniowie klasy VII b pod opieką wychowawczyni - pani Małgorzaty Stempniewskiej przed omówieniem tematu obejrzeli film ,,SOS - Ziemia”.

Pozostali wychowawcy posiłkowali się materiałami przygotowanymi i przesłanymi przez jedną z koordynatorek TEG w naszej szkole - panią  Justynę Mojsewicz.