Święto Narodowe Trzeciego Maja

Grupa uczniów i nauczycieli_ którzy przygotowali akademię - male.jpg

„Witaj maj, Trzeci Maj,
u Polaków błogi raj…”

30 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja. Była to uroczystość poświęcona 233. rocznicy uchwalenia pierwszej w Europie konstytucji - Konstytucji 3 Maja.

Narratorzy: Lena Kamińska i Szymon Lenkiewicz, sprawnie przenieśli słuchaczy w odległy 1791 rok. Zgromadzeni uczniowie z niezwykłą uwagą i  w podniosłym nastroju śledzili wydarzenia tamtych lat odgrywane przez uczniów klas VIIc i VIIIa; słuchali wierszy i piosenek, przyglądali się scenie uchwalania Konstytucji z udziałem króla (w tej roli Adrian Saczawa), marszałka sejmu i zgromadzonych posłów. Wzruszenie  udzielało się wszystkim zgromadzonym, zwłaszcza gdy na scenę wychodzili soliści i członkowie zespołu muzycznego „Gadu-Gadu” pod kierunkiem charyzmatycznej pani Małgorzaty Stempniewskiej.
Za oprawę muzyczną i nagłośnienie odpowiadali uczniowie z klasy VIIIa: Jakub Bartnikiewicz i Mateusz Woroniecki, dekoracje przygotowali  uczniowie klas: VIIc i VIIIa, tradycyjnie,  pod kierunkiem pani Barbary Magnuszewskiej. Nad całością czuwały panie: Mirosława Kalina, Małgorzata Sakowicz, Małgorzata Stempniewska i Anna Gołownia.

Wiwat król! Wiwat naród! Wiwat konstytucja!

Do obejrzenia zdjęć z uroczystości zapraszamy na szkolnego Facebooka.