Światowy Dzień Życzliości

Napis Światowy Dzień Życzliwości.jpg

21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości.

Tego dnia, w akcie solidarności z dziećmi, które przebywają w szpitalu, wielu uczniów (i nauczycieli!) przyszło do szkoły... w piżamach. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego zbierali datki w ramach długoterminowej akcji "Pomagamy Dziewczynce" - siostrze uczniów naszej szkoły.

Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało natomiast kiermasz ciast, by wesprzeć akcję Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera - Kombatanta. Wolontariusze zebrali aż 1100 zł! Z zebranych pieniędzy zakupią artykuły spożywcze o długim terminie ważności i chemię gospodarczą, zapakują produkty w paczkę bożonarodzeniową i przekażą Kombatantowi, który znajduje się w trudnej sytuacji materialnej.

Dzień Życzliwości to wspaniała okazja, aby przypomnieć sobie, jak ważne jest miłe słowo, uprzejmość, ciepły uśmiech i dobre serce.

Jesteśmy życzliwi!