Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w szkolnej bibliotece

z DZień Książki w biliotece.jpg

26 i 27 kwietnia z małym opóźnieniem świętowaliśmy w szkolnej bibliotece Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich (który jak wiadomo od 1995 r. obchodzimy 23 kwietnia).
   Z okazji święta książki zaprosiliśmy do biblioteki naszych najmłodszych czytelników. Pierwszoklasiści odwiedzili nas we wtorek, a przedszkolaki z grup ,,Krasnoludki" i ,,Sówki" we wtorek.
   Dzieci z pierwszych klas mogły obejrzeć teatrzyk kamishibai prezentowany przez dziewczynki z klubu ,,Poczytaj mi przyjacielu" i obejrzeć bardzo ciekawą prezentację o tym, jak powstaje książka. Na koniec zajęć na pierwszaków czekała jeszcze wspaniała niespodzianka - każdy dostał ,,Wyprawkę czytelniczą", w której skład wchodzą:  „Pierwsze abecadło” – antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in.: M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, Terakowskiej i innych, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Iwony Chmielewskiej; „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – broszura dla rodziców; plakat ,,Kreatywny alfabet". Wyprawki zostały przekazane dzieciom w ramach ogólnopolskiego projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek" w całości finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
   Przedszkolaki dostały w prezencie jedynie zakładki, ale za to doskonale bawiły się oglądając interesujące książki ze zbiorów szkolnej biblioteki: interaktywne, z puzzlami, z ,,okienkami"  rozkładanki, 3D, picturebooki i inne - niezwykłe z powodu formy lub kształtu. Dzieci wysłuchały też pięknej opowieści o niezwykle zmęczonej książce z bajkami i przypomniały sobie zasady właściwego zachowania podczas oglądania i czytania książek.
   Mamy nadzieję, że wizyta w bibliotece przyniosła najmłodszym wiele pozytywnych emocji.