Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - przedszkolaki w bibliotece

Dzień książki przedzszkole male.jpg

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia) dzieci z oddziałów przedszkolnych ,,Krasnoludki" i ,,Sówki" odwiedziły szkolną bibliotekę.
Przedszkolaki wysłuchały fragmentu książki Anity Głowińskiej ,,Kicia Kocia w bibliotece", dzięki któremu dowiedziały się, jakie ciekawe rzeczy dzieją się w bibliotekach. W części tych aktywności natychmiast wzięły udział.
Był czas na oglądanie filmu na dużym ekranie, podziwianie origami i odgrywanie scenek pt. ,,Przychodzi czytelnik do wypożyczalni".
Najwięcej czasu zajęło jednak dzieciom poznawanie ciekawych, nietypowych pozycji ze szkolnego księgozbioru. Przedszkolaki oglądały książki-rozkładanki i książki-przeplatanki, picturebooki, zeszyty 3D, ilustrowane atlasy i inne interaktywne wydawnictwa.
Wiele emocji wzbudziło wspólne (udane!) poszukiwanie bohatera książki Tomasza Samojlika pt. ,,Pikotek chce być odkryty".
Na koniec maluchy zostały obdarowane zakładkami i zaproszone na kolejne biblioteczne zajęcia już wkrótce - od 8 do 15 maja - bo wtedy obchodzimy Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.