Spotkanie autorskie z Jakubem Sosnowskim

Młodzież w czasie spotkania z p. Sosnowskim. male.jpg

23 listopada odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie autorskie. Klasy piąte gościły pana Kubę Sosnowskiego, autora serii książek o Wuju Krasnoludzie. Literatura dziecięco-młodzieżowa, jak powiedział autor, to ogromne wyzwanie dla pisarza. Skupienie uwagi, zainteresowanie i rozbawienie czytelnika oraz rozwijanie wyobraźni dzieci - to trudne zadania. Książki, których bohaterką jest Emka i jej wuj, odwołują się do nalepszych tradycji litetatury dziecięcej. Uczniom spodobały się opowieści pisarza i fragment książki, który został odczytany. Pytaniami dali wyraz zainteresowania warsztatem pisarskim i dalszymi planami autora. Część uczniów zaopatrzyła się w książki, które pan Jakub Sosnowski podpisał. Książki z autografem i autorskim rysunkiem pisarza wzbogacą również naszą szkolną bibliotekę.
Spotkanie odbyło się w ramach 12. edycji projektu ,,Podlaskie spotkania z pisarzami" organizowanego przez Radę Oddziału Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich w Białymstoku i Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku. Projekt wpisuje się w Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 realizowany w tym roku szkolnym w naszej szkole.