Spotkanie autorskie z Idą Pierelotkin

Ida Pierelotkin z młodzieżą z SP 43 zdjęcie grupowe.jpg

1 października 2021 roku uczniowie klasy VII b i chętni członkowie aktywu bibliotecznego wzięli udział w spotkaniu autorskim z panią Idą Pierelotkin, które odbywało się w ramach Festiwalu Literackiego ,,Na pograniczu kultur" organizowanego przez Fundację Sąsiedzi.

Spotkanie miało miejsce w auli wydziału humanistycznego Uniwersytetu w Białymstoku, prowadziła je dziennikarka Radia Białystok, pani Olga Gordiejew, a autorce towarzyszyła pani Iwona Pakuła z wydawnictwa Akapit Press. Pani Iwona rozmawiała z uczniami naszej szkoły  jeszcze przed oficjalnym początkiem spotkania i obdarowała wszystkich zakładkami reklamującymi  powieść Małgorzaty Musierowcz z cyklu ,,Jeżycjada”.  Do  wspólnego zdjęcia zapozował też z nami organizator festiwalu - prezes Fundacji ,,Sąsiedzi", pan Andrzej Kalinowski.

Podczas spotkania Ida Pierelotkin dużo mówiła o swojej najnowszej książce pt. ,,Najnowsze życie magów” wydanej przez Akapit Press. Opowieści towarzyszył pokaz ilustracji autorstwa Agnieszki Wajdy. Pisarka opowiadała, dlaczego od realistycznych powieści młodzieżowych przeszła do fantastyki, chociaż też mocno osadzonej w polskich, współczesnych realiach. Młodzież chętnie zadawała pisarce pytania. Na koniec nie obyło się bez zdjęć i autografów.

Wyjście na festiwal literacki bardzo podobało się uczestnikom.