Spotkanie autorskie z Celiną Zubrycką

Spotkanie z Celiną Zubrycką (27) - zdjęcie grupowe uczestników spotkania.jpg

18 listopada gościliśmy w szkole pisarkę, panią Celinę Zubrycką. Gościa powitała i przedstawiła uczniom klas II c i II d pani dyrektor Aneta Dziewiątkowska.
Celina Zubrycka jest autorką książek dla dzieci, w tym bajek terapeutycznych. Od 2020 r. pełni funkcję przewodniczącej Podlaskiego Koła Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego i zawsze podkreśla rolę biblioterapii w rozwoju dziecka. W jej książkach pojawiają się motywy szeroko pojętej tolerancji i szacunku dla odmienności. Spotkanie autorskie wpisało się więc w obchodzony w szkole Tydzień Edukacji Globalnej.

Pani Celina przybliżyła uczniom bohaterów swoich książek: „Lalka Lucy”, „Osioł Mateusz”, ,,Królewna na złotym wózku”, ,,Tere fere, czyli bajki z dziecięcego pokoju” oraz najnowszej pozycji wydanej przez Książnicę Podlaską: „Waldek i biedronki”.
Dzieci miały okazję zadawać pytania twórczyni bajek-pomagajek oraz porozmawiać z nią na temat wartości, którymi trzeba kierować się w życiu. Drugoklasiści chętnie bawili się włóczkowym osiołkiem, a potem cierpliwie stali w kolejce po autografy i wspólne zdjęcie z pisarką.

Serdecznie dziękujemy pani Jolancie Falkowskiej, kierownikowi Filii nr 8 Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku za zorganizowanie tego spotkania w szkolnej bibliotece.

Fotorelację ze spotkania można obejrzeć na YouTube - zapraszamy.