Spotkanie autorskie z Anną Kropiewnicką

Spotkanie autorskie z Anną  Kropiewnicką - drugie zdjęcie grupowe.jpg

30 listopada gościliśmy w szkolnej bibliotece autorkę książeczek dla dzieci, panią Annę Kropiewnicką. Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Aneta Dziewiątkowska, witając gościa oraz dzieci z klas II a, II b i ich wychowawców.

Pani Anna zaprezentowała swoje liczne książeczki (jest autorką tekstów i ilustracji). Wytłumaczyła, czym są dokładne i niedokładne rymy i bawiła się z dziećmi w rymowane zgadywanki. Drugoklasiści chętnie zgłaszali się do odpowiedzi, a potem sami zadawali wiele pytań.
Godzina minęła błyskawicznie i już trzeba było się rozstawać... Został oczywiście czas na autografy, dedykacje i wspólne zdjęcia.

Pani Anna Kropiewnicka w 2023 r. otrzymała stypendium artystyczne Zarządu Województwa Podlaskiego na wydanie książeczki ,,Wierszorymowanki na wesołe poranki" i 5 egzemplarzy podarowała naszej szkole jako nagrody w organizowanym przez nas Wojewódzkim Konkursie Literackim ,,Wiersze z szuflady". Jeden egzemplarz trafił do zbiorów szkolnej biblioteki, gdzie wkrótce będzie można wypożyczyć również dwie inne książeczki naszego gościa: ,,Gdzie mieszkają litery?" oraz ,,Alfabet zwierząt 2".

Dziękujemy pani Annie Kropiewnickiej za przemiłe spotkanie i prezenty, a małych czytelników zapraszamy po książeczki do wypożyczalni!