Spotkanie autorskie z Agnieszką Suchowierską

20 kwietnia 2023 r. w szkolnej czytelni odbyło się spotkanie z panią Agnieszką Suchowierską, która przyjechała do Białegostoku na 10. Międzynarodowe Targi Książki, gdzie miała premierę książka ,,Płezent. Carkiem niekotrzebna rzecz”.

Autorka nagradzanych książek dla dzieci, m.in. ,,Mat i świat", ,,Ada Judytka i zaginiony tałes" (Nagroda Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku, Wyróżnienie w Konkursie im. Kornela Makuszyńskiego), bajek terapeutycznych dla dorosłych, książek edukacyjnych i współautorka podręczników do języka polskiego spotkała się z dziećmi z klas pierwszych naszej szkoły i ich wychowawczyniami.

Tym razem spotkanie w całości było poświęcone… prezentom i okazjom, z powodu których je dostajemy. Dzieci poznały zwyczaje urodzinowe z czterech stron świata i łamały języki na życzeniach wypowiadanych w najróżniejszych językach. Opowieści pani Agnieszki spotkały się z bardzo żywą reakcją uczniów, którzy chętnie podśpiewywali, odpowiadali na pytania i sami je zadawali. Największą atrakcją okazała się jednak zabawa na spostrzegawczość.
Jak zawsze znalazł się czas na autografy i wspólne zdjęcia. Pisarka, uczestnicy spotkania autorskiego
i jego organizatorzy  byli bardzo zadowoleni!

Sełdecznie dziękujemy  pani Agnieszce za piękny płezent!