Rozczytane Podlaskie w SP 43

Jak co roku włączyliśmy się do akcji Rozczytane Podlaskie.

Pierwszego czerwca - podczas obchodów Dnia Dziecka  -  w szkole mieliśmy pierwszych gości:
Dzieciom z grupy przedszkolnej ,,Krasnoludki" jedno z opowiadań o wędrówce Pompika po polskich parkach narodowych czytały panie Elżbieta Harasimczuk i Joanna Skarżyńska - bibliotekarki z Filii nr 8 Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.
U wychowanków świetlicy gościła zaś pani Magdalena Kraszewska z Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku - również z książeczką Tomasza Samojlika.
Podczas obu spotkań dzieci nie tylko słuchały czytających dorosłych, ale też rozwiązywały zgadywanki, rozmawiały z gośćmi, a na końcu - otrzymały upominki. Oczywiście związane z książkami i czytaniem!

Podczas kolejnych dni czytający goście zjawili się w klasach I - III:
W klasie I c - mama Fabiana Falandysza, w II b - mamy Hani Pietruczak Hani Bacajewskiej, a w III b - Jolanta Koronkiewicz - dawna wychowawczyni.

W klasie III d, by poczytać młodszym kolegom zjawiły się uczennice klasy VI c: Zosia Szestowicka, Milena Grądzka, Ola Łoś i Małgosia Walicka.

Pięknie dziękujemy za zaangażowanie czytającym gościom oraz wychowawczyniom, dzięki którym Podlasie jest jeszcze bardziej rozczytane!