Projekt „Europa i ja” – poznawania Francji ciąg dalszy…

widok klasy.jpg

W ramach marcowego zadania uczniowie klasy III d pod opieką pani Karoliny Włodarczyk zapoznawali się z kuchnią francuską.
    Ze względu na prośbę opiekuna Koła Miłośników Języka Francuskiego przygotowanie śniadania zostało przełożone na początek kwietnia, ponieważ pani Joanna Fiłończuk (polonista z SP nr 43) chciała podzielić się  wrażeniami z pobytu w Nicei na kursie języka francuskiego.
    W czasie opowieści uczestniczki mobilności w ramach  projektu PO WER uczniowie  z Koła Miłośników Języka Francuskiego częstowali młodsze dzieci bagietkami z domowym dżemem. Na koniec – po serii pytań różnej treści -  pani Joanna Fiłończuk przeczytała po francusku fragment „Małego Księcia” Antoine’a de Saint Exupery’ego , a Weronika z kl. 7a ten sam fragment zaprezentowała po polsku.
    Kwietniowe zadanie związane było z obchodami Międzynarodowego Dnia Tańca i polegało na nauczeniu się tańca do wybranej melodii charakterystycznej dla omawianego państwa. Wybór uczniów klasy trzeciej padł na le Bastringlo.  W realizacji i tego zadania pomogli młodszym dzieciom  członkowie Koła Miłośników Języka Francuskiego pod opieką pani Joanny Fiłończuk.

Zobacz film – uczniowie naszej szkoły tańczą le Bastringlo.