Pierwszy Dzień Wiosny 2024

Kolaż zdjęć z Dnia Wiosny.jpg

Dzień Wiosny w naszej szkole minął na fantastycznej zabawie, którą podkreślił ... brak plecaków. Uczniowie przynieśli na lekcje podręczniki w walizkach, workach, koszach sklepowych, zabawkach, itp.

W holu przy stołówce czekały na wszystkich trzy stoiska: z muffinkami (wielkie podziękowania dla wszystkich Uczniów i ich Rodziców za przygotowanie słodkości :) ) i dwa z warsztatami plastycznymi oraz quizami dla młodszych dzieci. Na jednym z nich uczniowie mogli pokolorować skarpety, ponieważ 21 marca to również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.

Salę gimnastyczną przejęli nasi szkolni "modele": najpierw wiosenne przebrania prezentowały dzieci z klas I-III, później starsi uczniowie. W międzyczasie wszyscy mogli zatańczyć "kaczuchy". Po rozgrzewce fizycznej przyszedł czas na zmagania śmiałków z klas IV-VIII, którzy rozwiązywali zadania umysłowo-sprawnościowe w ramach gry terenowej ,,Szukamy formy na wiosnę".

Witanie wiosny zakończyło się w szkolnej świetlicy, gdzie grupa dziewcząt z klasy Vb razem z młodszymi dziećmi ćwiczyła origami - składała papierowe kwiaty.


To był bardzo udany dzień. Serdecznie dziękujemy wszystkim Nauczycielom, którzy pomogli nam zorganizować to przedsięwzięcie. Gratulujemy także Uczniom zaangażowania i poczucia humoru, bez którego ten dzień nie byłby taki udany. :)

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego - Joanna Fiłończuk, Irena Daszuta i Sylwia Szumska

Szkoła Podstawowa nr 43
im. Simony Kossak w Białymstoku
15-662 Białystok
ul. Stroma 16

tel/fax 85 6611143 (7.30-15.30)
tel.      85 6881440 (15.30-7.30)
mail: sp43@um.bialystok.pl
www.facebook.com/SP43.Bialystok

Powrót na początek strony