Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w SP 43

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek (8 - 12 maja) oprócz wystawy na podsumowanie części projektu ,,Czytam książki z biblioteki szkolnej" odbyły się też inne biblioteczne wydarzenia:

- wystawa pokonkursowa Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego ,,Czytanie jest THE BEST" organizowanego przez SP 43, Fundację Sąsiedzi i TNBSP Oddział w Białymstoku. Nagrodzone i wyróżnione prace eksponowane obecnie na pierwszym pietrze naszej szkoły wkrótce prezentowane będą w galerii ,,Na Złotej" a następnie w wybranych filiach Książnicy Podlaskiej w Białymstoku.
Wręczyliśmy też dyplomy i podziękowania uczniom naszej szkoły, którzy wzięli udział w szkolnym etapie tego konkursu.

- wystawa zakładek do książek obcojęzycznych. Prace wykonywali uczniowie klas IV - VIII pod opieką nauczycieli języków obcych, wykorzystując księgozbiór szkolnej biblioteki. Wszystkie prace wzięły udział w konkursie. Komisja w składzie: pani Katarzyna Draniewicz - nauczycielka języka polskiego i pan Mariusz Bałakier - nauczyciel informatyki - wybrali 5 nagrodzonych i 8 wyróżnionych prac. (Wyniki wkrótce)

- wystawa życzeń, laurek i książeczek, które szkolna biblioteka otrzymała od dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I - III z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek.

- wystawa książek o książkach pod okolicznościową gazetką w szkolnej wypożyczalni.

Dziękujemy wszystkim wspaniałym Czytelnikom za liczny udział w szkolnych obchodach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.