Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w naszej szkole

4 Klasa IV projekt Przeczytam jedn¦ů ksi¦ů-ke wi¦Öcej (3).jpg

Od 9 do 13 maja obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.

Wielkiego otwarcia dokonały dzieci z klasy I b pod opieką pani Barbary Taylor, przychodząc do szkolnej biblioteki z samego rana w poniedziałek 9 maja z pięknymi laurkami i serdecznymi życzeniami. Ich wizyta bardzo nas zaskoczyła i ogromnie ucieszyła. Wkrótce okazało się, że były to pierwsze, ale nie ostatnie życzenia w tym tygodniu. Z przepięknymi kwiatami i kwiatkami, miłymi słowami, a nawet pieśniami :) zjawiły się dzieci ze wszystkich klas pierwszych, a w imieniu klas drugich i trzecich – uczniowie klas II d  i III c. Bardzo dziękujemy wszystkim Czytelnikom z klas I – III za przepiękne prace i przemiłe, przeurocze życzenia, a ich Wychowawczyniom za pamięć i życzliwość.

Szkolna biblioteka przygotowała też atrakcje dla Czytelników:

- Tydzień Bibliotek otworzył Dzień Angielski z konkursem, loterią oraz wystawką książek w języku angielskim i klasycznych angielskich powieści dla dzieci i młodzieży przełożonych na polski.

- 10 maja odbyło się spotkanie z najmłodszymi czytelnikami. Dzieci z grupy przedszkolnej ,,Krasnoludki” obejrzały teatrzyk kamishibai o wiosennych kwiatach, posłuchały wierszyków o właściwym zachowaniu na łące i w lesie z książki Agnieszki Frączek ,,Dobre obyczaje, czyli z przyrodą za pan brat” i otrzymały wiosenne zakładki do książek.

- Wszystkie klasy pierwsze wzięły udział w zajęciach bibliotecznych, w trakcie których dzieci mogły obejrzeć prezentację o bibliotekach z kanału internetowego Simpatico,  bajeczkę w teatrzyku kamishibai, wziąć udział w zabawie ruchowej i wyruszyć w podróż z pewnym sympatycznym misiem, by dowiedzieć się, skąd się bierze czekolada.

-  Dzieci z klasy IV a pochwaliły się rezultatami całorocznej  pracy nad projektem ,,Przeczytam jedną książkę więcej”.

- Uczniowie z klasy V b zostali zaproszeni do zaprzyjaźnionej z nami Filii nr 7 Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, gdzie wzięli udział w ciekawych zajęciach pt.: "Kalambury z przysłowiami", a potem zapoznali się z księgozbiorem najdłużej zatrzymując się przy regale z mangami).

- ,,Przychodzi książka do czytelnika” – pod takim hasłem odbyła się lekcja biblioteczna w klasie VI a prowadzona metodą booktalkingu.

- Tydzień Bibliotek zamknęły warsztaty stanowiące kontynuację rozpoczętego w kwietniu projektu „Klimat? Akcja!”. Uczniowie klasy VII a online spotkali się z koordynatorką z Fundacji „Znak” z Krakowa,  panią Anitą Ponikło, omówili kolejny etap przygotowania akcji klimatycznej „Klimat? Akcja!”, która startuje już w czerwcu.

Serdecznie dziękujemy Uczniom i Nauczycielom za udział w Ogólnopolskim Tygodnia Bibliotek w naszej szkole. Szczególne podziękowania składamy pani Małgorzacie Sakowicz za ścisłą współpracę w organizacji wydarzeń dla klas IV – VIII.

Elżbieta Danieluk, Dorota Jabłońska – nauczycielki bibliotekarki