Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września jak co roku obchodziliśmy w szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Po po raz trzeci przyłączyliśmy się do akcji czytelniczej "CZYTANIE MA GŁOS!" organizowanej przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku i białostocki oddział Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.
W tym roku na uroczystą inaugurację zaprosiliśmy do czytelni dzieci z oddziału przedszkolnego ,,Sówki".  Dzieci brały udział w zajęciach bibliotecznych poświęconych osobie i pracy Janusza Korczaka. Posłuchały ,,Ballady o starym doktorze" w wykonaniu zespołu ,,Gawęda" i fragmentów pism pedagoga o prawach dziecka.
Przedszkolaki oglądały książki autorstwa Korczaka oraz takie, których bohaterami byli mieszkańcy Domu Sierot przy ulicy Krochmalnej w Warszawie. Na koniec rozmawialiśmy o emocjach, czytając, oczywiście na głos - książkę ,,Co robią uczucia?" Tiny Oziewicz i Aleksandry Zając.

Od piątku 29 września do 4 października wszystkie klasy I - V z wychowawcami lub nauczycielami języka polskiego wezmą w akcji "CZYTANIE MA GŁOS!" - w tym roku poświęconej życiu i twórczości Janusza Korczaka.