O projekcie PO WER w SP 43 na konferencji w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku

IMG-20220519-WA0004.jpg

19 maja 2022 r. w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku odbyła się konferencja metodyczna nauczycieli bibliotekarzy podsumowująca rok szkolny 2021/2022 pod hasłem ,,Inspiracje czytelnicze”. Zgodnie z wcześniejszymi planami Dorota Jabłońska, nauczyciel bibliotekarz naszej szkoły, jedna z uczestniczek szkolnego projektu ,,Zgodnie współpracując, nauczymy się więcej - kontynuacja” podczas tego spotkania upowszechniała ideę projektu PO WER i efekty, jakie dał w naszej szkole.

Pani Jabłońska przedstawiła prezentację i opowiedziała o tym, jak nauczyciele bibliotekarze mogą uczestniczyć w realizacji projektów międzynarodowych, mobilizując czytelników do wykorzystania zasobów i możliwości szkolnej biblioteki. Podkreślała rolę biblioteki w procesie kształcenia młodych Europejczyków i zwracała uwagę na konieczność efektywnej współpracy nauczycieli bibliotekarzy z nauczycielami innych przedmiotów. Pani Jabłońska omówiła też formy i efekty pracy wszystkich nauczycieli biorących udział w szkolnym projekcie PO WER, podkreślając wagę współpracy przy realizacji wszystkich międzynarodowych ,,podrojektów", takich  jak: eTwinning, Skype Project, czy Bookmark Exchange Project - realizowanych w ramach szkolnego projektu PO WER ,,Zgodnie współpracując, nauczymy się więcej - kontynuacja”.