Nasza polonistka na kursie językowym we Francji

Joanna Fiłonczuk - polonistka naszej szkołyna kursie językowym w Nicei - nauczycielka z logo projektu PO WER.jpg

Kolejny nauczyciel z SP43 w ramach projektu PO WER wyruszył do europejskiego kraju, by się uczyć i następnie upowszechnić tę wiedzę wśród uczniów. Pani Joanna Fiłończuk - polonistka - wyjechała do Francji, do Nicei na kurs językowy.
   Szkoła językowa L Alliance Francaise w Nicei przy 1 Rue de Paris to ośrodek, który zajmuje właściwe większą część lokali przy tej ulicy, a każda z sal lekcyjnych zawdzięcza swoją nazwę jakiejś znanej postaci z literatury lub kultury francuskiej, np. sala Coco Chanel, Viktor Hugo, itd. W szkole uczyą się ludzie różnych narodowości, w różnym wieku, na różnych poziomach, ale wszystkich łączy przekonanie, że nauka w L Alliance Francaise to strzał w dziesiątkę! (po francusku: dans le mille, czyli - w tysiąc!!!).
   Czas w Nicei to nie tylko nauka teoretyczna, ale również praktyczne używanie języka francuskiego w codziennych sytuacjach, możliwość rozmów z ludźmi i poznawanie niezwykłej różnorodności tego miasta. Na ową różnorodność składają się nie tylko warunki przyrodnicze (morze i góry), ale też ludzie, zamieszkujący Niceę: o wielu kolorach skóry, pochodzeniu i wyznaniu. Tu na każdym kroku widać, że  najważniejsza idea życia we Francji: RÓWNOŚĆ, WOLNOŚĆ, BRATERSTWO nie jest tylko pustym hasłem. J W tym mieście każdy poczuje się jak u siebie…