Na 11. Międzynarodowych Targach Książek w Białymstoku

Jeszcze przed targami.jpg

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich uczniowie z aktywu bibliotecznego (z klas IV - VIII) i klasy VIc już 19 kwietnia 2024 r. wzięli udział w 11. Międzynarodowych Targach Książki w Białymstoku.
Najważniejszymi punktami wyjazdu były niewątpliwie spotkania autorskie:
Na pierwszym młodzież spotkała się z Marcinem Kruszewskim - prawnikiem, zdobywcą tytułu TikTokera roku 2023 - za profil ,,Prawo Marcina", na którym opowiada o prawach ucznia. Pan Marcin jest również autorem książki ,,Prawo Marcina. Znaj swoje prawa w szkole". Młodzież zadawała mnóstwo pytań i otrzymywała wyczerpujące odpowiedzi.
Drugie spotkanie - z panią Agnieszką Frączek było poświęcone jej najnowszej książce ,,Nie krokodyluj! O drodze Ludwika Zamenhofa do języka esperanto". Akcja tej literackiej biografii twórcy esperanto toczy się w wielokulturowym Białymstoku, gdzie urodził się i mieszkał mały Ludwik.
Podczas spotkania z Tomaszem Samojlikiem, którego nie trzeba przedstawiać naszym czytelnikom, można było dowiedzieć się mnóstwa ciekawych rzeczy o małych i dużych mieszkańcach Puszczy Białowieskiej i spróbować ich... naszkicować. Pan Tomasz jak zwykle serdecznie porozmawiał ze swoimi fanami, coś dla nich narysował i cierpliwie pozował do zdjęć.
Wiele emocji wzbudziły też króciutkie indywidualne spotkania z autorami podczas rozdawania przez nich autografów. Udało nam się spotkać, min. Renatę Piątkowską, Agnieszkę Suchowierską, Agnieszkę Tyszkę i Celinę Zubrycką.
Czytelnicy z naszej szkoły dokonali też fantastycznych książkowych zakupów (dla siebie, przyjaciół, członków swoich rodzin), a i zbiory szkolnej biblioteki przy okazji wzbogaciły się o kilka egzemplarzy - z autografami (niekiedy ozdobionymi rysunkami)!
Nauczycielki bibliotekarki i wychowawczyni klasy VI c dziękują młodzieży za wspaniałe zachowanie podczas targów, a pani Agnieszce Skowrońskiej za opiekę nad naszymi młodymi czytelnikami.