Miejski Konkurs Recytacji Poezji Patriotycznej w SP 43

występ artystyczny_miniatura.jpg

„A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”
  - te słowa Mikołaja Reja przyświecały miejskiemu konkursowi recytacji poezji patriotycznej, który odbył się 27 kwietnia 2023 r.w naszej szkole. Wzięło w nim udział 22 uczestników z białostockich szkół podstawowych.

Na początek występy artystyczne klasy 5c, potem słowa wstępu Dyrektora Szkoły pana Andrzeja Uścinowicza, a następnie powitanie gości przez koordynatorki konkursu – nauczycielki języka polskiego: Anetę Polak-Karpowicz i Katarzynę Draniewicz. Uczestnicy zaprezentowali swoje talenty recytatorskie i zamiłowanie do poezji patriotycznej. Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniało jury w składzie: pani Łucja Grzeszczyk, aktorka Białostockiego Teatru Lalek oraz Boguława Jaskulska, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej. Wybór laureatów był niełatwy, ponieważ wszyscy prezentowali wysoki poziom.

Nagrodzeni zostali:

w kategorii klas 4-6:

I  miejsce Hanna Senderacka, klasa 6, Szkoła Podstawowa im. Jarosława Iwaszkiewicza nr 6

II miejsce Alisa Reutskaya, klasa 5, Szkoła Podstawowa Nr 34 im. gen. J. Z. Bema

III miejsce Alicja Weremijewicz, klasa 6, Szkoła Podstawowa im. Jarosława Iwaszkiewicza nr 6

w kategorii klas 7-8:

I miejsce Tsimur Khatkevich, klasa 8, Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. św. św. Cyryla i Metodego

II miejsce Wiktoria Świętochowska,  klasa 8, Szkoła Podstawowa nr 43 im. Simony Kossak

III miejsce Kinga Gawryluk, klasa 7, Szkoła Podstawowa nr 43 im. Simony Kossak

Gratulujemy!!!

Serdecznie dziękujemy darczyńcom i fundatorom nagród:
Białostockiemu Teatrowi Lalek, Sklepowi Ojczyzna oraz Radzie Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej nr 43 im. Simony Kossak