Międzynarodowy oraz Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w grupie Sówki - zdjęcie grupowe dzieci z plakatem.jpg

Konwencja o prawach dziecka to najważniejszy dokument dotyczący praw dzieci na świecie. Konwencja została uchwalona 20.11.1989 r. przez Organizację Narodów Zjednoczonych z inicjatywy Polski. Nasz kraj zaproponował pierwszy projekt tego dokumentu.

W poniedziałek 20 listopada 2023 r. przypada kolejna rocznica uchwalenia Konwencji, tego dnia obchodzimy Międzynarodowy oraz Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. To okazja, aby uświadamiać wszystkim, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać, z drugiej strony to dzień okazywania solidarności i wsparcia wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane. Radosny dzień z poważnym przesłaniem.

W szkole obchodziliśmy ten dzień w oddziałach przedszkolnych i klasach, a wszystkim przypominała o nim gazetka wykonana przez młodzież z Samorządu Uczniowskiego.

Tu zapoznasz się z konwencją o prawach dziecka