Międzynarodowy Dzień Kropki

W piątek, 15 września był obchodzony Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności i odkrywania talentów.

Kropka zagościła na lekcjach matematyki w klasach 4a, 4d, 5a, 5d i 6b. Uczniowie z dużym zaangażowaniem i zainteresowaniem rozwiązywali zadania matematyczne z kropką w tle. W klasach czwartych wykonywali działania pamięciowe, by potem połączyć odpowiednie wyniki i z kropek otrzymać obrazek. W klasach piątych i szóstych zadanie dotyczyło kolejności wykonywania działań i kodowania. Zamalowując zgodnie z podanym kodem fragmenty obrazka można było otrzymać słonia. A ile było przy tym zabawy i śmiechu, a przy okazji powtórzyliśmy działania w pamięci, kolejność wykonywania działań i jak zawsze tabliczkę mnożenia.

Natomiast dzieci z grupy Sówek bawiły się, kreatywnie wykorzystując kropkowane szablony. W klasach młodszych uczniowie również brali udział w ,,kropkowych" lekcjach.

Wszyscy świetnie się bawili!