Mała Książka – Wielki Człowiek, czyli pierwszoklasiści w bibliotece

Dzieci z klasy I c na lekcji bibliotecznej w czytelni.jpg

W ostatnim tygodniu listopada 2022 r. dzieci z pierwszych klas naszej szkoły uczestniczyły w lekcjach bibliotecznych. Pierwszaki poznały zasady zachowania w bibliotece, zwiedziły wypożyczalnię, odwiedziły czytelnię i obejrzały bardzo ciekawą prezentację o historii książki.
Na zakończenie  zajęć na uczniów czekała jeszcze wspaniała niespodzianka - każdy dostał ,,Wyprawkę czytelniczą", w której skład wchodzą:  „Pierwsze abecadło” – antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in.: M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, Terakowskiej i innych, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Iwony Chmielewskiej oraz broszura dla rodziców „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”. Wyprawki zostały przekazane dzieciom w ramach ogólnopolskiego projektu Instytutu Książki  „Mała Książka – Wielki Człowiek" w całości finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.