Laureatka konkursu poetyckiego IPN

Gala 1.jpg

Z dumą informujemy, że absolwentka naszej szkoły - Edyta Gawryluk jeszcze jako uczennica klasy ósmej SP 43 zajęła drugie miejsce w piątej edycji konkursu poetyckiego ,,Historia najnowsza Polski w poezji dzieci i młodzieży" organizowanego przez Oddział IPN w Białymstoku. Honorowym patronatem konkurs objęli: MEiN, Wojewoda Podlasaki, Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Marszałek Województwa Podlaskiego, Kuratorium Oświaty w Białymstoku oraz Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty.
Edyta napisała wiersz pt. ,,Bez słowa"  poświęcony Danucie Siedzikównie ,,Ince", w którym zaprezentowała swoje odczucia związane z wojną i trudnymi losami Polaków dążących do odzyskania wolności i niepodległości.
Uroczysta gala, podczas której laureaci konkursu otrzymają nagrody odbędzie się 11 października 2022 r. w Auli Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku.
Opiekunem Edyty Gawryluk była pani Mirosława Kalina.
Gratulujemy!