Laureatka konkursu poetyckiego IPN

Gala 1.jpg

Z dumą informujemy, że absolwentka naszej szkoły - Edyta Gawryluk jeszcze jako uczennica klasy ósmej SP 43 zajęła drugie miejsce w piątej edycji konkursu poetyckiego ,,Historia najnowsza Polski w poezji dzieci i młodzieży" organizowanego przez Oddział IPN w Białymstoku. Honorowym patronatem konkurs objęli: MEiN, Wojewoda Podlasaki, Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Marszałek Województwa Podlaskiego, Kuratorium Oświaty w Białymstoku oraz Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty.
Edyta napisała wiersz pt. ,,Bez słowa"  poświęcony Danucie Siedzikównie ,,Ince", w którym zaprezentowała swoje odczucia związane z wojną i trudnymi losami Polaków dążących do odzyskania wolności i niepodległości.
Uroczysta gala, podczas której laureaci konkursu otrzymają nagrody odbędzie się 11 października 2022 r. w Auli Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku.
Opiekunem Edyty Gawryluk była pani Mirosława Kalina.
Gratulujemy!

Pobierz

Szkoła Podstawowa nr 43
im. Simony Kossak w Białymstoku
15-662 Białystok
ul. Stroma 16

tel/fax 85 6611143 (7.30-15.30)
tel. 511086962 (15.30-7.30)
mail: sp43@um.bialystok.pl
www.facebook.com/SP43.Bialystok

Powrót na początek strony