Koncert piosenki świątecznej w języku obcym

1 Plakat informujący o koncercie.jpg

8 grudnia 2022 uczniowie klas 4-8 zaprezentowali swoje umiejętności wokalno-językowe podczas Świątecznego Koncertu. Występy odbywały się a cappella, natomiast licznie zgromadzona publiczność dołączyła klaszcząc, wystukując rytm, nucąc. Imprezie towarzyszyła prezentacja multimedialna z tematyką świąteczną, a usłyszeliśmy uczniów z klas 4b,4c, 5b, 7a, 8a, 8b, 8d, 8e oraz p. Asię Korobkovą  śpiewających:

• po angielsku – „Wonderful dream”, „Little snowflake”, „Rockin Around the Christmaas Tree”, „All I want for Christmas”, „I love these Jingle bells”, „Snowman”, „Last Christmas”, „We wish you a Merry Christmas”
  • po niemiecku – „O Tannenbaum”, „Kling Glöckchen”, „Stille Nacht”
  • po ukraińsku – „Щедрик”, „Добрий вечір тобі”, „Хай Ісус мале дитя благословить Ваше життя”
  • po francusku – „Douce nuit”

Wysłuchano 17 występów (indywidualnych, duetów, trio i zespołów kilkuosobowych). Koncert miał na celu kształcenie wrażliwości interkulturowej, tolerancji wobec innych kultur i narodowości oraz propagowanie nauki języków obcych. Impreza przebiegała w miłej, świątecznej atmosferze, a uczestników wspierali p. Dyrektor Andrzej Uścinowicz i p. wicedyrektor Marta Grzybowska oraz p. Andrzej Danieluk, p. Monika Łukianiuk, p. Joanna Fiłończuk, p. A. Hapunik i p. Danuta Danilewicz. Na koniec występów wszystkim wykonawcom świątecznych piosenek podziękował i pogratulował oczywiście w języku obcym (po angielsku) p. Dyrektor Andrzej Uścinowicz. Wszyscy wokaliści otrzymali słodkie upominki.

Dziękujemy rodzicom, uczniom i nauczycielom za liczne przybycie i wspomaganie wykonawców, a  Radzie Rodziców za ufundowanie słodkości. Dziękujemy również uczniom klasy 8a za obsługę techniczną wydarzenia.

Koncert zorganizowany został przez  nauczycieli języków obcych, a koordynatorami imprezy były panie: Danuta Danilewicz i Anna Hapunik.

See you next year!

Merry Christmas! Joyeux Noël! З Різдвом Христовим! Frohe Weihnachten ! C Рождеством Христовым!