Kodowanie na ekranie

tytuł.jpg

W październiku, uczniowie klas czwartych, piątych i 6b, wzięli udział w akcji Code Week – Europejskim Tygodniu Kodowania. Celem tej społecznej inicjatywy jest popularyzacja nauki programowania i rozwijania cyfrowych umiejętności uczestników.

Kodowanie / programowanie rozwija również wiele kompetencji, które wykorzystujemy w codziennym życiu: logiczne myślenie, umiejętność rozwiązywania problemów, uczenie się na błędach, cierpliwość, kreatywność, współpraca w zespole.

Uczniowie, w ramach zajęć z informatyki, rozwijali umiejętność programowania wizualnego (czyli takiego, w którym algorytm składamy z kolorowych bloków), wykorzystując samouczki ze strony code.org

Uczniowie klasy 6b, dodatkowo, poznali zasady kodowania liter w systemie binarnym i mieli możliwość “zakodowania” swoich imion.