Klub ,,Poczytaj mi przyjacielu" startuje z... teatrzykiem kamishibai

Z kamishibai - dziewczynki prezentują teatrzyki i plansze z czytanych książek

Bardzo nam miło donieść, że klub ,,Poczytaj mi, przyjacielu" (Klub PMP) w naszej szkole znów działa. W skład klubu od tego roku wchodzą nowe uczennice: Emilka, Julia i Kinga z VIIb, Helena, Kornelia, Magda i WIktoria z VII c oraz Kinga z VI a.
   Dziewczynki z VII c 19 i 26 października gościły w klasach pierwszych i drugich naszej szkoły z opowieścią o Smoku Wawelskim. Dzieci słuchały klubowiczek z wielkim przejęciem. Pewnie do ogromnego zainteresowania najmłodszych legendą przyczyniła się dość oryginalna forma prezentacji. Dziewczynki z siódmej klasy przyniosły bowiem ze sobą zaczarowaną skrzynkę, czyli teatrzyk kamishibai.... Teatrzyk i książki-plansze do niego wypożyczyliśmy z Biblioteki Pedagogicznej CEN w Białymstoku.
    Do Sówek (dzieci z oddziału przedszkolnego 5/6-latków) z teatrzykiem kamishibai zawitała Kinga z VI a. Sówki poznały historię Walentynki, jej roweru i przeróżnych zwierzątek, które uwielbiały podróże... Przedszkolaki nagrodziły Kingę głośnymi brawami i zaprosiły na kolejne spotkanie.
   Na pewno uczestniczki Klubu PMP jeszcze nieraz odwiedzą maluchy z teatrzykiem kamishibai, bowiem wkrótce zostanie on zakupiony do szkoły ze środków Rady Rodziców
    Klub już przygotowuje kolejne ,,przedstawienia"!