Klub Dobrej Rozmowy zaprasza na wywiad

plakat Klubu Dobrej Rozmowy.jpg

W SP 43 działa Klub Dobrej Rozmowy - jeden z wielu, jakie pojawiły się w polskich szkołach z inicjatywy Centrum Edukacji Obywatelskiej. Główną ideą jest tu wykorzystanie dialogu jako narzędzia edukacyjnego, budowanie społeczność, w której każdy może poczuć się bezpiecznie i realizowanie ciekawych projektów.
Za nami już ,,Popołudnie z poezją w różnych językach", podczas którego klubowicze czytali utwory polskich i ukraińskich twórców oraz tworzyli własne humorystyczne wierszyki wzorowane na ,,lepiejach" Wisławy Szymborskiej.
W kolejnej odsłonie Klub Dobrej Rozmowy przygotował serię wywiadów, w których można dowiedzieć się czegoś więcej na temat migracji i osób migrujących. Zaproszeni do rozmowy z uczennicą klasy 8b Julią opowiadają o swojej własnej historii: jak trafili do nas, jakie mieli doświadczenia, a także jak się czują w naszej szkole i naszym kraju.

Pierwszą rozmówczynią jest asystentka kulturowa dzieci z Ukrainy

Serdecznie zapraszamy do oglądania pierwszego wywiadu!

Kolejną rozmówczynią jest nasza koleżanka z Ukrainy

Zapraszamy do oglądania drugiego wywiadu!