Kino czy teatr? - Krasnoludki w czytelni

Grupa dzieci z oddziału krasnoludków razem z panią Izą w czytelni szkolnej.jpg

10 lutego 2023 r. w ramach realizacji tematyki tygodniowej "W kinie i teatrze" Krasnoludki uczestniczyły w spotkaniu na ten temat przygotowanym i poprowadzonym przez nauczycielkę bibliotekarkę -  panią Elżbietę Danieluk.
Najpierw dzieci obejrzały bardzo ciekawą prezentację pt. ,,Rodzaje teatru", utrwalając w ten sposób nabytą już wiedzę oraz poznając nowe pojęcia w tym zakresie. Następnie zostały zaproszone do "miniteatru", w którym uczennice z kl. IV c - dwie Julie i Oliwia zaprezentowały teatrzyk kamishibai pt. ,,Bajkowa Planeta przedstawia Gwiazdkę z nieba".
Krasnoludki uczestniczyły również w zabawie w teatr prowadzonej przez uczennice z klasy IV c - dwie Julki, Oliwię i Zuzię z wykorzystaniem sylwet Klubu ,,Poczytaj mi Przyjacielu".
Na koniec przedszkolaki zostały zaproszone do ,,minikina", w którym obejrzały fragment filmu z serii ,,Bolek i Lolek" - ,,Kruk".
Krasnoludki pięknie podziękowały pani bibliotekarce i dziewczynkom z klasy IV c za zorganizowanie ,,podróży" do świata kina i teatru oraz za możliwość przeżycia nowych, niezwykłych doświadczeń.

Zdjęcia można obejrzeć w albumie na szkolnym Facebooku