Języki obce coraz mniej obce - zespół samokształceniowy

nauczycielki podczas zespołu samokształceniowego przy kompyterach.JPG

28 maja 2022 roku odbyło się zebranie Zespołu Samokształceniowego  nauczycieli języków obcych, na którym nauczyciele uczestniczący w projekcie POWER - „Zgodnie współpracując, nauczymy się więcej – kontynuacja” dzielili się wiedzą zdobytą podczas kursów metodycznych na Malcie, w Rydze i na Teneryfie.

Omówione były m.in.

·       wykorzystanie źródeł internetowych i interaktywnych metod w nauczaniu języka rosyjskiego

·       obsługa i wykorzystanie popularnych aplikacji do nauki języka angielskiego

·       tworzenie quizów, testów online, kart pracy za pomocą dostępnych narzędzi online

·       tworzenie ćwiczeń online: rozsypanka, dobieranie, uzupełnianie luk, wielokrotny wybór

·       tworzenie wirtualnej tożsamości – awatary

·       zakładanie wirtualnych klas

·       tworzenie animowanych pokazów slajdów

·       edycje video i tworzenie klipów

·       tworzenie bloga

Nauczyciele z chęcią dzielili się zdobytą wiedzą i zachęcali do wykorzystania przedstawionych narzędzi na lekcjach. Uczestnicy szkolenia z zainteresowaniem brali udział w praktycznej części – czyli faktycznej obsługi przedstawianych aplikacji.