Język francuski w klasie I d – podsumowanie

zabawa balonikami.jpg

W lutym 2022 r. dzięki nawiązaniu współpracy z wychowawczynią klasy I D – panią Ireną Daszutą oraz rodzicami uczniów tej klasy, rozpoczęły się zajęcia z języka francuskiego dla chętnych dzieci. Zgłosiła się 15 – osobowa grupa. Spotkania odbywały się raz w tygodniu, w środy. Dzieci w czasie zabawy poznawały kulturę Francji, podstawowe słownictwo powitalne, śpiewały alfabet, rysowały, grały w zgadywanki. Lekcje przebiegały w miłej atmosferze, dzięki czemu mali uczniowie chętnie w nich uczestniczyli.
    Po powrocie z Francji, po kursie językowym w Alliance Francaise w Nicei (w ramach projektu PO WER) pani Joanna Fiłończuk (prowadząca te zajęcia) podzieliła się swoimi wrażeniami i odpowiadała na przeróżne pytania dzieci, które świadczyły o ich ciekawości świata i fantastycznej otwartości na informacje o pięknym europejskim kraju, jakim jest Francja.
    Zajęcia zakończą się na ten rok szkolny w ostatnim tygodniu czerwca.