Gala podsumowująca Wojewódzki Konkurs Literacki ,,Wiersze z szuflady"

Plakat Wiersze z szuflady  i loga honorowych patronatów.jpg

3 marca odbyła się (on-line) gala podsumowująca Wojewódzki Konkurs Literacki ,,Wiersze z szuflady", podczas której nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy, ich opiekunowie i rodzicami spotkali się z organizatorami konkursu i członkami jury. Uroczystość otworzył dyrektor SP nr 43 w Białymstoku, pan Andrzej Danieluk.
Do 31 grudnia 2021 r. do organizatorów wpłynęło 136 prac z  pięćdziesięciu szkół województwa podlaskiego!
Jury w składzie:
Zofia Olek-Redlarska, Katarzyna Janowicz-Timofiejew – poetki
Krystyna Gudel i Regina Kantarska-Koper - poetki
Grażyna Knap - bibliotekarka Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku
Anna Kowalewska - specjalistka do spraw Public Relations
spośród autorów nadesłanych prac wyłoniło zwycięzców.
Wszystkie wiersze biorące udział w konkursie można przeczytać w e-bookach zamieszczonych poniżej.
Organizatorzy są bardzo wdzięczni wszystkim Uczestnikom i ich Opiekunom, członkom Jury, organizacjom sprawującym patronaty i fundatorom nagród. To dzięki nim wszystkim gala stała się niezwykle wzruszającą uroczystością. Nie zabrakło refleksji nad obecnymi czasami, w których przyszło nam zmagać się z codziennością w cieniu pandemii i wojny. Z drugiej strony to był czas nadziei i poetyckich uniesień. Uczestnicy konkursu, Nasi Drodzy Poeci, otworzyli bowiem przed nami swoje dusze i słowami wymalowali kolorowy świat emocji! Dziękujemy!
W tym roku Wojewódzki Konkurs Literacki „Wiersze z szuflady” został objęty Honorowymi Patronatami: Prezydenta Miasta Białegostoku ( www.bialystok.pl ), Marszałka Województwa Podlaskiego, Uniwersytetu w Białymstoku, Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich (Oddział w Białymstoku) oraz Fundacja Sąsiedzi. Patronat medialny objęło Polskie Radio Białystok. Sponsorami nagród były instytucje sprawujące patronaty oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku, Pijalnia Czekolady Wedel w Białymstoku i Europe Direct Podlaskie.

Jak zwykle wiersze laureatów (w ramach projektu PO WER) tłumaczone na język angielski promujemy w oddzielnym ebooku, który wysyłamy m.in. dzieciom z zaprzyjaźnionych szkół europejskich.

TU zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości

Zainteresowanych filmem z gali prosimy o kontakt (sp43wierszezszuflady@gmail.com).

Zachęcamy również do pobrania protokołu z obrad jury oraz ebooków prezentujących wszystkie utwory przysłane na konkurs.

Jeszcze raz wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy
- organizatorki: Elżbieta Danieluk, Dorota Jabłońska, Małgorzata Sakowicz