Europejski Dzień Języków Obcych - podsumowanie

Europejski Dzień Języków Obcych - podsumowanie.jpg

Celem Europejskiego Dnia Języków Obcych jest promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować, a także propagowanie uczenia się języków przez całe życie: zarówno  w szkole, jak i poza nią.
   Obchody Dnia Języków Obcych w SP 43 to całodzienne świętowanie wypełnione konkursami, grami, zdobywaniem wiedzy i muzyką europejską.

Aktywności zorganizowane w szkole:

• Gry planszowe w różnych językach - kl. 2a, 4c,
  • Bamboozle - Jaka to flaga?- kl. 5a, 5b, 4c, 3a,
  • Kolorowanki, zakreślanki, praca projektowa - kl. 2a, 6c, 6d, 5a, 4c, 4b,
  • ,,How to say Hello in 24 European Languages"- kl. 4a, 6a, 6d, 5c,
  • Krótki quiz dotyczący wiedzy o krajach Zjednoczonego Królestwa, ćwiczenie rozwijające umiejętność czytania i mówienia oraz poszerzające wiedzę o Walii i Angli i- WELSH & ENGLISH.- kl. 6a, 6d, 5c, 7c,
  • Kahoot - rozpoznawanie w jakim języku było mówione hasło "Wszystkiego najlepszego z okazji Europejskiego Dnia Języków"- kl. 6d, 6c,
  • Kahoot - quiz z wiedzy o krajach i językach europejskich - kl. 7c,
  • Słuchanie piosenek anglojęzycznych i uzupełnianie luk w tekstach tych utworów - 7c,
  • Zabawy taneczne na przerwach - uczniowie tańczyli popularny taniec belgijski oraz śpiewali europejskie przeboje takie jak "Bella Ciao" czy "We will rock you"

Działo się!!!! :) - zobacz zdjęcia ; filmik ,,We will rock you" ; filmik ,,Belgijka" ; filmik ,,Flowers"