Dzień Wody - 22 marca

mała gazetka Dzień Wody.jpg

22 marca obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Wody.

Grupa uczniów klasy VII A wzięła udział w opracowanym projekcie interdyscyplinarnym pod hasłem „Woda – niezwykła substancja”.

Projekt realizowany był na zajęciach pozalekcyjnych biologii, chemii, fizyki i geografii. Działania projektowe miały charakter interdyscyplinarny, wymagający współpracy uczniów i nauczycieli. Innowacja dotyczyła skutecznego wsparcia w rozwoju i zwiększeniu umiejętności uczniów w obszarze nauk matematyczno-przyrodniczych z wykorzystaniem TIK oraz edukacji rówieśniczej. Realizacja projektu zakładała zorganizowanie  zajęć nastawionych na samodzielne rozwiązywanie przez uczniów sytuacji problemowych tj. odkrywanie wiedzy, rozumienie praw rządzących światem nauk i przyrody, rozbudzenie zainteresowania poznawczego, a przez to budzenie poczucia satysfakcji z osiąganych sukcesów.

Podsumowanie projektu odbyło się 22 marca, w powiązaniu  z obchodami  Światowego Dnia Wody. Grupa projektowa podzieliła się wynikami swojej pracy z uczniami innych klas, wykorzystując przygotowaną prezentację multimedialną.