Dzień Książki - dzieci w bibliotece, biblioteka u dzieci

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia) przedszkolaki z oddziału przedszkolnego ,,Sówki" wzięły udział w zajęciach bibliotecznych w szkolnej wypożyczalni, natomiast pierwszoklasiści, maluchy z grupy ,,Krasnoludki", dzieci z dolnej świetlicy i sześciolatki z Przedszkola Samorządowego nr 39 gościły u siebie przedstawicieli naszej szkolnej biblioteki.
Wszystkie dzieci miały okazję obejrzeć teatrzyk kamishibai pt. ,,Teraz Polska" prezentowany przez dziewczynki z Aktywu Bibliotecznego (Amelkę, Milenkę i Oliwkę - kl. Vc) lub panią bibliotekarkę. Teatrzyk ten wybrany był nieprzypadkowo, ponieważ przed majowymi świętami przypominał najmłodszym Polakom historię kraju i symbole narodowe. Bohaterowie teatrzykowej opowieści zachęcali do celebrowania Narodowego Święta Trzeciego Maja i 2 maja - Święta Flagi.

Podczas zajęć bibliotecznych w wypożyczalni przedszkolaki z grupy ,,Sówki" oprócz teatrzyku kamishibai miały mnóstwo innych atrakcji. Wysłuchały fragmentu książki Anity Głowińskiej ,,Kicia Kocia w bibliotece", dzięki któremu dowiedziały się, jakie ciekawe rzeczy dzieją się w bibliotekach. W części tych aktywności natychmiast wzięły udział. Był czas na oglądanie filmu na dużym ekranie, zaśpiewanie piosenki o Fruzi w bibliotece i oczywiście poznawanie ciekawych i pouczających pozycji ze szkolnego księgozbioru. Wiele emocji wzbudziła wycieczka po labiryncie bibliotecznych regałów, połączona z wyszukiwaniem oznaczeń sygnaturowych. Zajęcia przedszkolaki dokończyły już w swojej sali, ponieważ zostały obdarowane kolorowankami reklamującymi serię ,,Kicia Kocia" i obiecały pochwalić się pięknymi rysunkami.

Mamy nadzieję, że maluchy przyjemnie i pożytecznie obeszły w tym roku święto książki, przygotowując się jednocześnie do nadchodzących majowych świąt.