Starsi uczniowie prezentują młodszym flagi różnych krajów.jpg

W poniedziałek 27.09.2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych.
   Odbyła się parada flag, nadzwyczajne lekcje języków obcych, konkurs plastyczny i zabawa dotycząca strojów z nazwami i symbolami różnych państw. Uczniowie się bardzo postarali,  nauczyciele języków obcych jak zwykle stanęli na wysokości zadania, więc projekt wyszedł doskonale!
Było kolorowo i różnorodnie:
1. Parada flag: Wielkiej , Niemiec, Rosji, Włoch, Malty, Chorwacji, Australii, Stanów Zjednoczonych – zgadywanki, zabawy w poszczególnych klasach.
2 Lekcje j. obcych – konkurs kaligraficzny j. rosyjskiego, gałązki logiczne „Jeśli będę dobrze mówić w języku obcym….”, wędrówki po szkole z nazywaniem pomieszczeń po niemiecku, karty pracy, prezentacje, quizy językowe.
3. Konkurs plastyczny – „Portret członka brytyjskiej rodziny królewskiej lub prezydenta Stanów Zjednoczonych”.
4. Stroje – koszulki, bluzy, czapki z napisami czy symbolami innych krajów były dla uczniów przepustkami do skorzystania z "ulg szkolnych" i przymrużeniem oka nauczycieli.
Uczniowie, których odwiedzili starsi koledzy z flagami byli zaskoczeni i zachwyceni ich wizytą. Nawet najmłodsi świetnie poradzili sobie z przygotowanymi zagadkami.

Dzień Języków Obcych przygotowali nauczyciele języków obcych.

Danke schön; Cпасибо; Thank you very much; Danke; Dziękujemy...