Dzień Głośnego Czytania 2022

Czwartoklasiści z planszami reklamującymi akcję - miniatura.jpg

29 września obchodziliśmy w szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, po raz drugi przyłączając się do akcji czytelniczej "CZYTANIE MA GŁOS!" organizowanej przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku i białostocki oddział Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich. Celem akcji jest zachęcenie do głośnego czytania dzieciom, rozwijanie zainteresowań czytelniczych klasyką literacką oraz promowanie literatury na wolnych licencjach. Nauczycielki bibliotekarki w tym roku na uroczystą inaugurację akcji online zaprosiły dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas IV i V. Czwartoklasiści i piątoklasiści najpierw brali udział w króciutkich zajęciach bibliotecznych na temat otwartych zasobów internetowych, własności intelektualnej i praw autorskich oraz o bajce jako gatunku literackim prowadzonych przez panią Dorotę Jabłońską. Potem słuchali przygotowanych nagrań i omawiali poznane bajki Fedrusa. Dzieciom z oddziałów przedszkolnych pani Ela Danieluk pokazała ilustracje przedstawiające zwierzęta, omówiła ich cechy a na koniec przeczytała adaptację bajki Ezopa ,,Lew i mysz".
Podczas wojewódzkiej inauguracji akcji ,,CZYTANIE MA GŁOS” (on-line) uczestnicy (w tym uczniowie naszej szkoły) wysłuchali pana Ryszarda Chodynieckiegodyrektora Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku czytającego bajki Ezopa.
Zachęcamy wszystkich Uczniów, Rodziców i Pracowników naszej szkoły do udziału w dalszej części akcji – szczegóły oraz filmiki z tekstami czytanymi podczas inauguracji dostępne są na stronie CEN