Dzień Edukacji Narodowej 2023

12 października 2023 r. podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie z klas V - VIII wyróżniający się wynikami w nauce i sporcie oraz wzorowym zachowaniem otrzymali akty przyznania stypendium Dyrektora Szkoły (lista stypendystów - do pobrania na dole strony).
   Następnie na scenę wkroczyła młodzież z zespołu muzycznego ,,Gadu - Gadu" ze wzruszającą interpretacją piosenki Sanah do słów wiersza Wisławy Szymborskiej ,,Nic dwa razy" oraz pięknym utworem ,,Nauczmy się żyć obok siebie" (muz. Z. Wodecki, słowa W. Kejne). Grupa teatralna ,,Abrakadabra" rozbawiła widownię przezabawnym przedstawieniem ,,Szkolna lokomotywa", popisując się przy tym jak zwykle mistrzowską grą aktorską.
   Po południu młodzi artyści wystąpili przed publicznością złożoną z pracowników szkoły. Występ nagrodzono bardzo zasłużonymi, długimi i gromkimi brawami. Przedstawicielki Rady Rodziców złożyły zebranym życzenia i wręczyły słodki upominek. Dyrektor, pan Andrzej Uścinowicz podziękował rodzicom za ciepłe słowa, dzieciom z grup ,,Gadu-Gadu" i ,,Abrakadabra" oraz ich opiekunkom za przygotowanie wspaniałego występu, po czym wręczył nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi nagrody Dyrektora Szkoły.

Akademię przygotowała młodzież pod opieką pań:
Barbary Magnuszewskiej, Anety Polak-Karpowicz i Małgorzaty Sempniewskiej.